יום המעשים הטובים

יום המעשים הטובים 2016
ב-13 קיבוצים בגליל העליון פתחו את הבוקר במעשה טוב.
הוותיקים בכל קיבוץ שהחליט להרים את הכפפה ולקחת חלק ב"יום המעשים הטובים", עמדו בתחנות ההסעה וחילקו מדבקות, סוכריה וחיוך לכל התלמידים שהתרגשו מאוד מהמחווה והחזירו חיבוק וחיוך לזקנים.
בחלק מהקיבוצים גם יעברו בגנים ויספרו סיפור, באחרים יכינו חלות עם ילדי הגן ובקיבוץ אחד (משגב עם) גם מארחים היום לארוחת ערב זקנים בודדים מקרית שמונה (את ההסעה תרמו מטיילי קרית-שמונה).
הקיבוצים שלקחו חלק הם: גדות, גונן, דפנה, חולתה, יפתח, כפר הנשיא, מחניים, מלכיה, מעיין ברוך, משגב-עם, עמיעד, עמיר, כפר בלום.
שיתוף פעולה מוצלח בין מחלקת חינוך ועמותת ותיקי הגליל!

         


יום המעשים הטובים 2015

רעיון שעלה בקיבוץ כפר הנשיא

ליום המעשים הטובים אני מתכננת מיני הפנינג באיזור בתי הילדים בקיבוץ. בוקר של פעילות של כל ילדי הגנים ופעוטון בו הותיקים יפעילו תחנות שונות בתוך הגנים ובחוץ, כגון: קישוטי עוגיות, פינת סיפור, פינות יצירה ומיחזור, טיול בקלנועית מקושטת וכדו'. בתכנון התארגנות של בתי הילדים והכנה ליום הזה וגם העסקה אקטיבית של החברים הותיקים בפינות שונות בהתאם ליכולת. פינת קפה לאלה שרק רוצים לבוא ולשבת ולראות. וכמובן אינטראקציה בין כולם.
כולי תקוה שאכן נצליח....

בקיבוץ מעין ברוך

חניכי המכינה הקדם צבאית יתחלקו לזוגות ויגעו לכל בית בתיאום טלפוני שיעשו כבר היום.
הכוונה להגיע לכל בתי חברי קהילה בקש"ר ויציעו לעזרה בגינה בבית או סתם לשבת לשוחח על כוס קפה.
הכל לפי בקשת החברים. 
אני שם לעזרתם לכוון להדריך ולעזור.
בהצלחה לכולנו!
אביבה להב

רעיון שעלה בקיבוץ שניר

מכיוון שבשניר הותיקים הם ותיקים צעירים ואין אפשרות להשבית מעבודה החלטנו על יום עם חיוך. ילדי החינוך הבלתי פורמאלי מ-א' עד י"ב יתקבלו בתחנת ההסעה על הבוקר על ידי חברים "ותיקים" עם שקית הפתעה שיעלה חיוך על שפתיהם ומסר כתוב המדבר על מעשה טוב אחד ביום .. והילדים מצידם יכינו לכל בתי האב בשניר (וזה סוד) שלט כניסה מעוטר מעשה ידיהם. הילדים יקבלו את שם המשפחות שלהן הם מכינים את השלט באופן אישי כך שגם הילדים יחשפו למשפחות שלפעמים אולי לא מכירים.

לקראת יום המעשים הטובים - כוחו של חיוך :-)

רעיון שעלה בקיבוץ מנרה

שוש המאירי מארגנת יחד עם החינוך הבלתי פורמלי:
הילדים יסיירו וינקו את הקיבוץ וכמובן שיחכה להם משהו טוב, כמחווה למעשה הטוב.
רעיון קסום

יום מעשים טובים | 24.3.15