שומרי הנחל

מכתב סיכום ופרידה
במהלך  חמשת השנים האחרונות פעלה קבוצת  מתנדבי " שומרי הנחל " בפארק שניר. הקבוצה החלה התנדבותה בראשית 2009 ועיסוקם העיקרי היה : הדרכה, מפגש עם אנשים, השגחה ושמירה על הטבע. המתנדבים היו מגיעים בכוחות עצמם בשבתות ובחגים בהתמדה ואהבה ודאגה ל"שמור" על הנחל.

הקבוצה פעלה בלווי של  חגי שלמה - מנהל שמורת "פארק שניר", רשות הטבע והגנים, ונעמה קאופמן מהיחידה לאיכות הסביבה, מ.א.הגליל העליון, וחלי לוי-רכזת התנדבות בעמותה.
החשוב ביותר למתנדב במהלך תפקידו הוא להיות משמעותי , ואכן הם היו כאלה!
במהלך השנה האחרונה קיימה הקבוצה בדיקה בינה לבין עצמה וסכמה שמסיבות כאלה ואחרות הם מסיימים את תפקידם.

ואנו מצאנו לנכון לומר לכם - שולה ברקן-מעין ברוך, משה ספקטור - מעין ברוך, יהודה ואילנה גופר- הגושרים,  יגאל מידן- חולתה,  גדעון שלח- שדה נחמיה, עזרא יסעור- מלכיה, ליפר רותי ומשה- דפנה, אמנון ירקוני-דפנה, אסנת פיאנקו-שמיר, אהרון דותן- כפר סאלד, ליבה לדרמן- גונן

תודה רבה על פועלם לשמירת הטבע והגליל !
                       
לכל אחד הזכות להתנדב וההזדמנות להשפיע!!
כל אחד מכם יכול למצוא מקומו כמתנדב בכל מקום בו ירגיש משמעותי.


שומרי הנחל היקרים,

באביב 2009 ( כן בדקתי את התאריך), התאספנו לנו בפעם הראשונה באולם בקיבוץ דפנה. מיישובים שונים, עוד לא מכירים אבל מלאי רצון ועניין. לקורס מתנדבי שומרי הנחל.
סיירנו, הכרנו,למדנו להדריך והתחלנו את דרכנו כ"שומרי הנחל" בפארק שניר.

החזון שלנו היה להקים קבוצה של מתנדבים אכפתיים המכירים את ארץ פלגי מים, האזור הייחודי בו אנו גרים, ויעבירו מתוך אהבתם למקום את המסרים החשובים של שמירה על הטבע אל המבקרים.

ואכן התאספה לה קבוצה מיוחדת של אנשים מיוחדים, מצטרפים לפרויקט הרחב שנקרא שומרי הנחל, רובו ככולו קבוצות של ילדים צעירים המאמצים את הנחלים הקרובים לביתם. ילדים שאוהבים את הנחל, מאמינים ביכולתם להביא שינוי, ביכולתם לעשות טוב.
מופלא בעייני הדמיון הרב בין הילדים אליכם הזקנים כמו במטה קסם מתחברים האכפתיות הרצון לשינוי, הנתינה. אך ממקומות כל כך שונים. הילדים מביאים את הנאיביות, ואתם באים מתוך הניסיון, הידיעה והבנה עמוקה.
הילדים פשוט נוכחים,בקלות רבה זורמים עם הנחל,חווים ומשתאים. וכך גם אתם מתוך סבלנות והאטה של קצב החיים, יודעים כבר מה חשוב בחיים. יכולים להזכיר למבקרים לעצום עיניים ולהקשיב לציפורים, להקשיב לנחל ולספר להם על המקום סיפורים. זו מתנה יקרת ערך בעבור כל שמורה ואתר טבע. האפשרות להיפגש באמת עם אנשי המקום.

נפגשתי עם זקנים צעירים, מלאי כוחות חיים,מלאי עשייה ועיסוקים. הייתה לי זכות נפלאה להכיר וללוות אתכם לאורך השנים.
היינו יחדיו חמש שנים, בהן נוצר הווי מיוחד והכרות מעמיקה בניכם. והגיעה העת להמשיך עם זרם החיים לדבר הבא שיעניין ויעשה לכם טוב.
תודה רבה על תרומתכם שהגיעה ישר מהלב, ועל הברק בעיניים
תודה לחלי ממהות, לחגי מפארק שניר,לקרן עוז צור על שיתוף הפעולה שאיפשר לקבוצה להיות.

אהבה גדולה אליכם
נעמה טבע
רכזת שומרי הנחל
מ.א. גליל עליון