תודה:

15.5.12

שלום רב,

ברצוני להודות לך ולשולה וספקטור מקבוצת ותיקי הגליל בפרויקט "שומרי הנחל" על הסיור החווייתי שהסטודנטים שלי זכו לקבל בשמורת נחל שניר בהדרכתם.

במסגרת קורס חינוך סביבתי לקיימות בחוג ללימודים רב-תחומיים במכללה האקדמית תל-חי אנחנו עורכים סיורים להיכרות עם מיגוון של פרויקטים המדגימים יוזמות ותוכניות חינוכיות במסגרת החינוך הפורמאלי והבלתי פורמאלי.
שומרי הנחל היא דוגמא לתוכנית נפלאה של חינוך בלתי פורמאלי המחברת את תושבי הגליל למקום מגוריהם, למשאבי הטבע הנדירים שבו ולאוכלוסיות השונות בו. התרשמנו מאד מכך שהפרויקט מערב בתוכו קהלי יעד מאד מגוונים:  בתי ספר, הורים, ותיקים, מטיילים.

החיבור בין פרויקט "שומרי הנחל" לבין פרויקט "מהו"ת" המעודד התנדבות בקרב ותיקי הגליל מאד מרשים ומרגש. מסרי את תודתו לרחלי –רכז> הפרויקט.

במפגש עם סיור עם שולה וספקטור מקיבוץ מעין ברוך בלטה במיוחד גאוותם הכנה להדריך בנחל שבמימיו שכשכו ובילו כשהיו צעירים. השיח איתם לימד אותנו מהי אהבת הטבע הכנה של תושבים המחוברים לטבע, מהי פליאה מיופיו של הטבע וכיצד ניתן לתרגם את אהבת הטבע לעשייה קהילתית. התרשמנו במיוחד מהמחוייבות שלהם לספר על הנחל ולשמור על ערכי הטבע שבו, מהתרמילים עמוסי חומרי ההדרכה שנשאו על גבם ומנסיונם האמיתי לשכנע אותנו ששמורת נחל שניר היא השמורה האחרונה בה ניתן לראות את הנחל זורם בצורתו הטבעית ללא פיתוחי שטח יצירי אדם.

אנו מצרפים כמה תמונות מהסיור.

תודה על ההזדמנות,

ויישר כוח על העשייה,

 

יהבית לוריא

החוג למדעי הסביבה

מכללה אקדמית תל-חי