שורדי שואה ופעילויות בין דוריות נוספות

אויר ואווירה         תאטרון עדות

https://sites.google.com/a/vatikim.org.il/vatikim/home/amuta_activity/sordim/%D7%91%D7%A9%D7%91%D7%99%D7%9C-%D7%94%D7%92%D7%9C%D7%99%D7%9C.png?attredirects=0


"לדור ודור"

"לדור ודור" הינו פרויקט של ארגון הלל המתקיים זה השנה השלישית במכללת תל חי, בשיתוף ותיקי הגליל.
בפרויקט משתתפים 16 מלגאים - סטודנטים וסטודנטיות, שבמהלך הסמסטר יפגשו פעם בשבוע (במשך 10 מפגשים) עם ותיקי הגליל כדי ללמוד מהם מלאכה. הפרויקט שם דגש על חיבור סטודנטים לאוכלוסייה המקומית על ידי רכישת מיומנות - למידת מלאכה, מתוך חשיבה שהיום המיומנויות לא עוברות הלאה והניתוק בין הדורות גבר. 
המפגש עם הסטודנטים מאפשר הזדמנות עבור הוותיקים להעביר הלאה מן הידע שלהם, תפיסות העולם, סיפורי חיים ובנוסף - מלאכה שהדור הצעיר אינו נחשף אליה.
איך תוכלו להשתתף/ לעזור? אנחנו מחפשים ותיקים בגליל שעוסקים במלאכה כלשהי, ורוצים להעביר את המיומנות הלאה. 
הכוונה ל"מלאכות של פעם" כגון: עבודה בברזל, עבודה בזכוכית, פסיפס, פיסול, קולאז', צורפות - תכשיטנות, סריגה, תפירה רגילה, תפירת טלאים, נגרות, כריכת ספרים, תיקון שעונים, סנדלרות, וכו'..
אין צורך בנסיון בהוראה, או בנסיון של אנשי מקצוע (המלאכה יכולה להיות תחביב), רק רצון להפגש עם הדור הצעיר ולהעביר מן הידע והמיומנות, ויכולת להתחייב למפגש פעם בשבוע (הסטודנטים מאוד גמישים ורגישים בנוגע למפגשים).
לפרטים נוספים והרשמה: איה מארק 054-9732326 או נגה שושן 04-6817944 שלוחה 1
פרטים נוספים על התכנית, סיפורים ותמונות >> בקישור זה

"מעבר לשביל"

פרויקט "מעבר לשביל" הינו יוזמה חינוכית ב'מרכז מדע ודעת אזורי למחוננים ומצטיינים' בתל-חי אשר נעשתה בהובלת מורי המרכז - דניאלה, עדי ומירית ובשיתוף עם חצר תל-חי ובית וותיקי הגליל. 
הסרט אשר מציג יוזמה זו הוצג בל"ג בעומר בכינוס הארצי של האגף למחוננים ומצטיינים בפני קהל גדול של מבקרים >> קישור לסרט

"טעם של פעם"

"טעם של פעם" היא יוזמה של הסטודנטים ויטאלי וילר ואיליה ויכמן מ'הלל' בן גוריון אשר החליטו ליזום פרויקט עם ולמען ניצולי השואה, והחליטו על הפקת ספר בישול המכיל מתכונים של ניצולי שואה אותם הם זוכרים מבית הוריהם. בשיתוף הלל במכללת תל-חי ובעזרתה של מירי סיני מעמותת ותיקי הגליל, השתתפו בפרויקט גם שורדי שואה מהגליל עם סטודנטים מהמכללה. על מנת להוציא את הספר - זקוק הפרויקט של 'הלל' לתמיכה מהציבור, בלעדיה לא יוכלו להוציא אותו לפועל. כלל ההכנסות ממכירת הספר, לאחר כיסוי הוצאות ההדפסה, מוקדשות לפעילות עם ולמען ניצולי שואה ווטרנים.
התמונות והכתבה >> בקישור זה

תלמידי י"א מגמת רדיו בי"ס הר וגיא בפרויקט תיעוד סיפורים של שורדי שואה

מפגש "אויר ואווירה" האחרון לשנה זאת היה מאד מיוחד ומרגש.
במפגש זה נפגשנו עם שגריר גרמניה בישראל ואשתו לשיח מלב אל לב ואכן היו אלו רגעים מפעימים.
עם תום המפגש השתתפנו בבית-העם, במסגרת פסטיבל "קול-המוזיקה", בקונצרט "כינורות של תקווה" שנוגן בכלים (כנורות) שנאספו לאחר השואה ושופצו ושמענו חלק מהסיפורים שקשורים בכל כלי.

https://goo.gl/photos/ouBcZroN2nXdiANQ8


מכתב תודה ששלח שגריר גרמניה בעקבות המפגש
(להגדלה לחצו על המכתב)
https://sites.google.com/a/vatikim.org.il/vatikim/home/amuta_activity/sordim/Letter%20to%20Ms.jpg