גאורגיה - בין התאריכים 19-30.7.12.

מסלול הטיול:

יום 1: טביליסי, מצחטה, אנאנורי, גודאורי

נצא מתל - אביב בטיסה לטביליסי. עם הנחיתה ניסע צפונה על הדרך הצבאית המחברת את גאורגיה עם רוסיה. נבקר בכנסיית ג'ווארי הצופה על מפגש הנהרות אראגווי ומטקווארי. במקום זה נעצה נינו הקדושה, בראשית המאה הרביעית לספירה, את צלב ענפי הגפן המיוחד שלה בבואה לנצר את גאורגיה. נרד בשביל המוביל אל מצחטה, שם נבקר בכנסיית עץ החיים, קתדרלת סווטי צחוולי, כנסיית האם של גאורגיה ואחת מיצירות המופת של האדריכלות הגאורגית בימי הביניים. בתום הביקור נמשיך בנסיעה צפונה, נעצור במבצר אנאנורי, ממנו נמשיך בדרכנו אל עיירת הסקי גודאורי בה נלון בלילה.


יום 2: טיול ג'יפים והליכות בקווקז הגבוה
בבוקר נצא לטיול בג'יפים - יום סיור בקווקז הגבוה. נטפס אל 'מעבר הצלב' (2379 מ') כאשר מסביב מדרונות חשופים עשירים במינרלים צבעוניים ופסגות מושלגות. לאחר שנעבור את הכפר קאזבגי נעלה אל כנסיית צמינדה סמבה, ממנה ניבט מראה נהדר על הר קאזבק (5033 מ'), כנסיית השילוש הקדוש, הפסגה החמישית בגובהה בקווקז. על פי אגדה מקומית במקום הזה ממש נקשר פרומתיאוס אל צוק סלע כדי לרצות את עונשו. אחר הצהרים נסייר רגלית בקניון טרוסו, קניון צבעוני מרהיב ועשיר בתצורות גיאולוגיות יוצאות דופן, 
לאחר המסלול הרגלי נשוב אל מלוננו ללינה.


יום 3: קזבגי וסביבותיה
היום נצא לטיול באוטובוס ונחזור דרומה אל עמק נהר מטקווארי, על דרך המלך ההולכת אל מערב גאורגיה. משם נמשיך מערבה לגורי שהיא עיר מולדתו של סטאלין. ב-1957 נחנך במקום מוזיאון לזכרו של הרודן ועל אף הזמן הרב שחלף דומה שרבים מבני גורי עדיין מעריצים הערצה עיוורת את בן עירם. לאחר ביקור במוזיאון נמשיך אל עיירת הנופש בקוריאני שם נלון את הלילה.

יום 4: בקוריאני, מערות וארדזיה, אחלציחה
נצא דרומה, לכיוון הגבול עם תורכיה, לקראת צהריים נגיע לעיר אחלקלאקי - עיר דרומית עם שוק אוכל מסוגנן. לאחר הפסקה קלה בעיר, נמשיך בנסיעה לכיוון מערב עד לוארדזיה - מהחשובים והמרשימים שבאתרי גיאורגיה. כאן במהלך המאה ה 12 נחצבה עיר שלמה בסלע, תחילה שימשה עיר מבצר על הגבול התורכי ובימי תור הזהב של גיאורגיה, הגדילה המלכה את ההר לקומפלקס של אלפי חדרים חצובים בסלע, אשר ירדו לעומק של כ 13 קומות, אשר הפכה למוקד דתי חשוב. פרסקות רבות וציורי קיר מרשימים נשארו עד היום בצבעים יפים בחדרים השונים בקומפלקס המערות. רעידות אדמה במהלך השנים גרמו לשברים, תזוזות וחשיפת חלק מהחדרים. 
נטייל במקום, נזחל במחילות שבין החדרים ונחווה את המקום. בסיום הסיור נשוב למלוננו.


יום 5: בקוריאני, שמורת בורג'ומי,  מחוז ראצ'ה,  אוני
הבוקר נצא לביקור בשמורת הטבע בורג'ומי, מן המפורסמת בעיקר בזכות מעיינותיה העשירים, שם נצא למסלול הליכה רגלי בשמורה וממנה נשוב אל כביש טביליסי –קוטאיסי וממנו נצא צפונה לאזור מרשים ביותר באתרי הטבע שבו ובמורשת היהודית- אזור ראצ'ה. נגיע לעמק נהר הריוני שם נצא לטיולי רגל קצרים באגמי האזור. נגיע לעיר אוני בה התקיימה קהילה יהודית מפוארת. שיא יום זה יהיה ללא ספק הביקור בבית הכנסת המפואר בארכיטקטורה ובסיפור האנושי המרתק שעדיין עומד על תלו כמוצג מוזיאוני ומהווה עדות חיה לעושר התרבותי והדתי של יהודי הארץ היפה הזו.  בלילה נשוב למלון ללינה.


יום 6: אוני, וואנים לאורך נהר הריוני, קוטאיסי
בבוקר נצא לטיול על רכבי השטח, המאפשרים ניידות גם באזורים המרוחקים והקשים להגעה, ניסע מערבה לאורכו של נהר הריוני. נעצור לביקור ולהליכה קצרה באגם המלאכותי לאג'אנורי שנמצא בתוך קניון מרשים ביותר. נמשיך ונטייל בקניון ונמשיך במסע הואנים למעבר ההרים ממנו נשקף נוף מרהיב של האזור, משם נרד לכפר צאגארי וממנו נמשיך במורד נהרה צחניסקאלי לעיר קוטאיסי - שהיא  העיר השנייה בגודלה בגיאורגיה. בתום הטיול נתמקם בבתים מקומיים שהוסבו ללינת תיירים ונהנה מאירוח בייתי בלתי נשכח עם תפריט עשיר ומגוון שבעלי/בעלות הבית, עמלים כול היום כדי להגישו למטיילים המגיעים עייפים אך מרוצים ממסע ג'יפים מרתק באזור.
  

 יום 7: קוטאיסי , מסטיה, מחוז סוונטי
הבוקר נצא אל נבכי חבל ארץ מסתורי מרגש ואותנטי. נפרד מהעיר קוטאיסי ונצא בנסיעה צפונה לכיוון מחוז סוונטי, הנחשב לאזור ההררי היפה והמיוחד ביותר בארץ זו. האזור נחשב כקשה ביותר להגעה. בני המקום פיתחו אמונה דתית מיוחדת המבוססת על הנצרות האורתודכסית עם סממנים פגאניים המקובלים באזור הרריים מרוחקים ומנותקים. במהלך יום שיכלול נסיעה ארוכה נשלב טיולי הליכה רגליים קצרים בפינות חמד קסומות. המסע במחוז סוונטי יחל עם הגיענו לעיר זוגדידי שהיא שער הכניסה לחבל הארץ וניסע בדרך המקבילה לנהר האנגורי האדיר המנקז את מורדות הקווקז הגבוה. נעצור לצפות בסכר הגדול האחראי להספקת חשמל לאזור כולו. נמשיך בנסיעה בכביש מתפתל ונעלה לכיוון הכפרים הראשונים של הסוואנים, שם נראה בפעם הראשונה את מגדלי השמירה העתיקים המפורסמים בעולם כולו, לקראת ערב נגיע לכפר הגדול מסטיה, הנחשב לבירת האזור, שם נלון את הלילה.

יום 8: יום ג'יפים במחוז סוונטי, מסטיה, אושגולי
בבוקר נצא בג''יפים בנסיעה לאורך העמק בו נמצאת העיירה מסטיה, עיירת המחוז של סוונטי, כאשר לאורך הדרך נחזה שוב במגדלי השמירה העתיקים אליהם נחשפנו כבר ביום האתמול - תופעה שתלך ותתעצם: עמקים גדולים ירוקים ומאחריהם - פסגות הקרחונים של הקווקז הגבוה לכיוון מעבר הרים נמוך ברקע פסגות הקווקז. נעבור קניון יפהפה בדרך לאושגולי, הכפר אליו נגיע לקראת צהריים, כפר זה נחשב לכפר הקבע הגבוה באירופה ובו מגדלי שמירה עתיקים. עם ההגעה לכפר נצא להליכה כאשר ברקע - פסגת הר שחרה - הגבוה בהרי הקווקז הגיאורגי (5,068) ממנו גולשים קרחונים לכל עבר - אווירת הימלאיה אמיתית. בערב נשוב למלון לשינה.

יום 9: מסלולי הליכה במסטיה, נסיעה קוטאיסי
ביום זה נלך יותר ברגל במסלולים שהם קלים להליכה. הג'יפים ילוו אותנו לעמק ג'לאדי המיוער בו נסייר רגלית מספר שעות לקרחון הפעיל גם בקיץ. בצהרים נחזור למסטיה ולאחר התארגנות נרד חזרה לקוטאיסי.

יום 10: קוטאיסי, טביליסי
בבוקר נצא להכיר את קוטאיסי שהיא העיר השנייה בגודלה בגיאורגיה והעיר אשר שימשה בימי תור הזהב של ממלכת גיאורגיה כבירתה. נבקר במנזר גלאטי. בשנת 1106 הקים כאן המלך 'דוד הבנאי' את המנזר הנודע אשר שימש מרכז ממלכתי ללימודים ולהפצת השכלה בקרב תושבי הממלכה, מנזר זה מהווה עד עצם היום הזה את אחד מפניני האדריכלות הגיאורגית הימי-ביניימית. 
נבקר גם בשני בתי - הכנסת של יהודי קוטאיסי הפעילים עד היום. בהמשך נצא בנסיעה לכיוון טבילסי אליה נגיע לקראת ערב. נסכם את הטיול במסעדה מקומית עם אוכל גיאורגי עשיר ומופע מעולה של ריקודי פולקלור מקומיים. לינה בטביליסי.


יום 11: טביליסי - תל אביב
בבוקר נפרד מגיאורגיה בעיר הבירה. נצא לנקודת תצפית מכנסיית מטחי ונעלה בדרך העולה למסגד היחיד בעיר אל מצודת נריקלה ממנה נשקפת תצפית פנוראמית על העיר כולה. לאחר שנתרשם מהתצפית, נרד אל החלק ההיסטורי של העיר ונבקר בבית הכנסת הפעיל עד עצם היום הזה ומסמל את האחווה בין המיעוט היהודי לרוב הגיאורגי בהיסטוריה משותפת של 2,500 שנה. אחר הצהריים העברה לנמל התעופה לטיסה ישירה חזרה לתל אביב.

 

הערה:  תוכנית הטיול מתארת את אתרי הביקור, אך לא בהכרח את סדר הביקור/הימים.

 

המחיר לאדם בחדר זוגי:                        -.1,700  $

תוספת לאדם בחדר יחיד:                       -.350     $

ועוד 120 $ לכלליות (להוצאות העמותה) חיוב לאחר הטיול.

          המחיר כולל:

§      טיסות בחברת שכר

§      מסי נמל, דלק וביטחון  (נכון ליום 2/2/2012)

§      בתי מלון דרגה ראשונה ו/או דרגת תיירות טובה

§      סיורים וביקורים כולל דמי כניסה כמפורט בתוכנית

§      אוטובוס תיירים נוח וממוזג / ג'ייפים בימים בהם הטיול מצריך

§      כלכלה: חצי פנסיון

§      תשר לנותני שירותים בחו"ל

§      מדריך בכיר

 

          המחיר אינו כולל:

§      ביטוח נוסעים והוצאות בעלות אופי אישי


נוהל דמי ביטול :


עד 60 יום לפני היציאה             -.180 $

                 עד 30 יום לפני היציאה             -.280 $

                 14-29 ימים לפני היציאה            -.500 $

                 7-14 ימים לפני היציאה             50% ממחיר החבילה.

                 מתחת ל-7 ימים לפני היציאה     100% ממחיר החבילה.

 

המחירים המפורטים בהצעתנו נקובים ביורו ויחושבו לשקלים ביום ביצוע התשלום בפועל, ע"פ שער החליפין הגבוה הידוע באותה עת.

המחיר כולל תוספת דלק ומס נמל נכון ליום זה. במידה ולאחר חתימת החוזה יעלה מחיר הדלק ו/או יעלה מחיר מס הנמל תחול תוספת על מחיר החבילה.


להדפסת טופס ההרשמה, לחץ כאן.