זכרון בסלון

תשע"ט - מתחילה שנה טובה של שיתופי פעולה

בחג החנוכה האחרון, ארגנו רחל נאור מקרית-שמונה וחבריה בוגרי תכנית "עמיתי דילר", הדלקת נרות עם קשישים מקרית שמונה והסביבה. בהמשך ליוזמה זו ולקראת ראש השנה תשע"ט, יזמה מיה רותם, אף היא בוגרת התכנית, את פרויקט ״שנה טובה״. 
שני הפרויקטים הללו נעשו בשיתוף פעולה בין תכנית "עמיתי דילר", עמותת ותיקי הגליל ופרויקט "זיכרון בסלון". 
תכנית "עמיתי דילר" היא תכנית המכשירה את חניכיה למנהיגות פעילה, לתיקון עולם הלכה למעשה, לבניית קשר לעם היהודי ולישראל ולהעמקת הזהות היהודית של משתתפיה. בתכנית משתתפים צעירים בכיתות י'-י"א מקהילות יהודיות בארץ ובעולם. כחלק מעידוד בוגרי התכנית לעשייה משמעותית בקהילה, התכנית נותנת מענקים לבוגריה אשר מעוניינים לערוך פרויקטים משמעותיים בקהילה. במסגרת מענק זה, התאפשר פרויקט "שנה טובה".
"זיכרון בסלון" היא יוזמה חברתית המזמינה אנשים לציין את ערב יום השואה קצת אחרת; בסלון הבית, בין אורחים וחברים, בערב שכולל עדות, חלק אומנותי-שיתופי ודיון. ואצלנו כאן באצבע הגליל, זיכרון בסלון מייצר שיתופי פעולה גם בימים נוספים בשנה.
מיה, נכדתם של הדסה ואהרונצ'יק נחושתן מהגושרים, מספרת מה הניע אותה ליזום את פרויקט "שנה טובה": "המחשבה המנחה הייתה ליצור שיח חיובי רב דורי בתוך הקהילה שלנו. יש ניצולי שואה רבים שמקבלים יחס רק ביום השואה. פרויקט ״שנה טובה״ בא לחבק את ניצולי השואה גם בימים של שמחה והתחלה חדשה". 
מתנדבים בוגרי תכנית "עמיתי דילר", מארחי "זיכרון בסלון", ילדי כתה ז' משאר יישוב, תלמידי י"ב מבי"ס דנציגר בקרית שמונה, חניכי מכינת הגליל העליון שנה ב' ועוד צעירים מהגליל והגולן, הגיעו לבתיהם של כארבעים שורדי שואה ברחבי אצבע הגליל: אילת השחר, בית הלל, גדות, דן, הגושרים, כפר בלום, להבות הבשן, מטולה, מלכיה, נאות מרדכי, עמיעד, עמיר, שאר ישוב, שדה נחמיה, שמיר וראש פינה.
מתנדבי פרויקט "שנה טובה" הביאו עמם דבש ממכוורת שמיר ותפוחים מרמת הגולן, ברכה מ"זיכרון בסלון" ושירון לראש השנה. 
בכל בית ובית, היה מפגש מרגש, משמח ומחבק. והתמונות – מדברות בעד עצמן.

 

שורדי שואה המעוניינים לקחת חלק השנה בפרויקט זיכרון בסלון, מוזמנים ליצור קשר עם עינת רותם-נחושתן 054-4372768 או מירי סיני  0522790622